Ексклюзивні вишиванки РУЧНА РОБОТА

Статті

Все про розміри

Той, з кого знімають мірки, повинен стояти прямо, не напружуючись, зберігаючи правильну поставу. Руки слід опустити вздовж тіла, голову підняти. Сантиметрова стрічка не повинна бути занадто нятягнута, але і не повинна провисати. Мірки знімають без зайвого одягу, по нижній білизні. На талію пов’язують стрічку...

Наталя Байдалка | Прочитати статтю

Догляд за вишиванками

Щоб вишиванки ще довгий час зберігали свій гарний вигляд, рекомендують акуратне ручне прання у мильному розчині делікатного прального порошку при температурі до 40° з попереднім замочуванням без відбілювання.

Наталя Байдалка | Прочитати статтю

Яворівська вишивка: минуле і сучасність

Сучасна яворівська вишивка збагачена новими мотивами, композиціями, радісними кольорами. Особливо виділяється "яворівка", виконана бавничковим швом і гаптом в яскравій червоно-оранжевій гамі. Зараз найбільше вишивають "яворівкою" блузки, рушники, скатертини, серветки.

Надія Деркач | Прочитати статтю

З БАБУСИНОЇ СКРИНІ. Сокальська вишивка

Народне мистецтво Сокальщини оригiнальне i своєрiдне. Це видно i в тканинах, i в одязi, i вишиванцi. Полотна виробляли ллянi, коноплянi i деколи мiшанi. На святковi сорочки полотно повинно було бути тоненьке з льону, а на буденнi - грубе з конопель. У ХIХ столiттi вишивали переважно рукави, манжети i комiри, якi було видно з-пiд верхнього одягу.

Наталя Байдалка | Прочитати статтю

Ляльки-обереги: відродження традицій

Ляльки бувають ігрові, обрядові та обереги. У цій статті ми поговоримо про ляльки-мотанки – ляльки-обереги. Згідно з народними повір’ями, вони мають чарівні властивості: захищають людину від злих сил, лихого ока, відтягують від людей на себе хвороби і нещастя. Першу таку лялечку робили для немовляти і клали у колиску.

Тетяна Горшкова | Прочитати статтю